خبرخوان

مقالات

روشهای دم کردن انواع چای
معمولاً این‌طور تصور می‌شود که بهترین روش برای تهیه چای، قرار دادن مستقیم آن در یک قوری یا در یک چای دم کنی است. اما، چای کاملاً قابل قبول از لحاظ مصرف را هم می‌توان با استفاده از نوع کیسه‌ای آن دم نمود.

دم کردن چای

چای سیاه ایرانی و انواع آن

چای ایرانی که نوعی چای سیاه است، از نظر اندازه برگ ها و فصل برداشت تقسیم بندی های متفاوتی دارد. در این مطلب به انواع چای سیاه ایرانی می پردازیم.


چای
چای، تاریخچه و انواع آن

چای نام یک نوشیدنی معطر است. معمولاً با ریختن آب داغ یا در حال جوش بر روی برگ‌های عمل آورده شده گیاه «کاملیا سیننسیس» بدست می آید. چای، گیاهی همیشه سبز و بومی آسیای شرقی است. این نوشیدنی پس از آب، پرمصرف‌ترین نوشیدنی جهان است.

چای
ده خاصیت فوق‌العاده‌ زعفران

برداشت زعفران به صورت دستی و از گل زعفران با نام علمی Crocus sativus انجام می‌شود. از زعفران برای خواص دارویی آن و بهبود خلق وخو و تقویت حافظه استفاده می‌شد.

ده خاصیت فوق‌العاده‌ زعفران
آشنایی خواص درمانی زرشک

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ زرشک یکی از گیاهان دارویی پرمصرف است که میوه‌های قرمز کوچک آن در سفره‌های بیشتر مردم استفاده می شود.
زرشک‌پلو، مربای زرشک، سس زرشک، کیک زرشک، ترشی زرشک و حتی آب زرشک، اسم‌های آشناست که طعم، مزه و خواص جالبی دارد.

آشنایی با خواص درمانی زرشک
انواع زعفران

یک رشته زعفران، جهت استفاده به بخشهای مختلفی تقسیم می شود. هر کدام از این بخشهای متفاوت مشخص می‌کنند که چه قسمت خاصی از گیاه زعفران در این بسته بندی وجود دارد.

انواع زعفران
زرشک و خواص دارویی آن

زرشک درختچه‌ای تیغدار به طول ۱ تا ۵ متر است. چوب آن به رنگ قرمز، قهوه‌ای یا زرد است. برگ‌های آن بیضی شکل با دندانه‌های اره‌ای و میوه اش قرمز رنگ بیضوی شکل و ترش مزه‌است.

زرشک
زعفران، خواص دارویی و مصارف غذایی آن

زعفران، گیاهی از تیره زنبقیان است. این گیاه خواص دارویی و رنگ غذایی فراوانی دارد. ایران بزرگترین تولید کننده زعفران جهان است. زعفران یکی از گرانترین ادویه های غذایی بر اساس وزن است.


زعفران