زعفران سرگل دو گرمی

زعفران به قسمتهای مختلفی تقسیم می شود. یکی از این بخشها، زعفران سرگل است. زعفران سرگل، در واقع همان چیزی است که در ذهن اغلب افراد از زعفران وجود دارد. در این نوع، بخش خامه (ریشه) به کلی حذف و کلاله‌های کاملا قرمز رنگ به‌صورت جدا از هم، زعفران خالص را تشکیل می‌دهند. علاوه بر سرگل، عناوین سرقلم، سرریشه و ممتاز را نیز برای این نوع زعفران بکار می‌برند. با خرید زعفران از نوع سرگل به وزن دو گرم از کیفیت آن نهایت استفاده را ببرید و غذای خود را لذیذتر و سفره خود را رنگین تر کنید.
دسترسی: در انبار
شناسه کالا در انبار: SF-S-S02
تاریخ تحویل: 2 تا 4 روز کاری
25,000 (تومان)

بررسی خرید زعفران سرگل دو گرمی

زعفران

زعفران، گیاهی از تیره زنبقیان است. زعفران دارای خواص دارویی و غذایی فراوانی است. ایران بزرگترین تولید کننده زعفران جهان است. زعفران یکی از گرانترین ادویه های غذایی بر اساس وزن است. زعفران از گذشته های دور در استانهای خراسان رضوی و جنوبی در ایران کشت می شود. زعفران سرگل صحرافود با مقدار 2 گرم، دارای بالاترین کیفیت است. این محصول در شهرستان قائنات تولید شده است.

خواص دارویی

زعفران دارای خواص دارویی فراوانی است. دم‌نوش زعفران اساساً ضدافسردگی و نشاط‌آور بوده و به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می‌کند. همچنین مدر (ادرار آور) بوده و نتیجتاً برای شست‌وشوی کلیه‌ها و مثانه مفید است. از دیگر خواص دارویی آن تسهیل در هضم غذا، رفع نفخ معده، تسهیل گردش خون و خون‌سازی از فواید دیگر آن است. همچنین خاصیت آنتی‌اکسیدانی و نتیجتاً ضد سرطانی نیز دارد. زعفران ویژگی سرخوشی دارد.

گل زعفران

برای خرید زعفران به نکات زیر توجه نمایید:

  • کیفیت زعفران
  • سال تولید
  • اصل بودن زعفران
  • نوع زعفران

زعفران سرگل، فقط شامل کلاله زعفران بدون خامه و بصورت رشته های جدا از هم است. علاوه بر سرگل، عناوین سرقلم، سرریشه و ممتاز را نیز برای این نوع زعفران بکار می‌برند. زعفران سرگل، با توجه به کیفیت آن ممکن است عیار رنگدهی متفاوتی داشته باشد. قدرت رنگدهی زعفران سرگل از دیگر انواع زعفران بیشتر است

زعفرن سرگل

کُلاله زعفران: مهمترین بخش گل زعفران است که «زعفران» از آن بدست می‌آید. «کلاله» به قسمتهای مختلف «سَرگل»، «پوشال»، «دسته»، و «کُنجه» تقسیم می‌شود. مرغوبترین زعفران از «سرگل» کلاله بدست می‌آید که قرمزترین بخش آن است. رنگ کلاله که به میزان کارتنویید و لیکوپن موجود در آن بستگی دارد، از قرمز پررنگ تا نارنجی کمرنگ دیده شده‌است. کلاله سه‌شاخه‌است و اندازه آن نسبت به خامه که تعداد آن نیز سه عدد می‌باشد، متفاوت است. ممکن است بلندتر، کوتاه‌تر، و برابر با آن باشد. همچنین طول آن نسبت به گلبرگ‌ها نیز متفاوت است. در ایران همه گونه‌های مختلف بلندتر، کوتاه‌تر و تا اندازه‌ای برابر زعفران وجود دارند. لبه کلاله در انتهای آن حالت چین‌خورده دارد که در برخی گونه های زعفران بسیار بیشتر دیده می‌شود. عرض دهانه آن نیز بستگی به گونه‌های آن از پهن تا نازک می‌باشد. رنگ لبه انتهایی کلاله دارای رگه سفیدی است که بسته به گونه‌های متفاوت، می‌تواند کم یا زیاد باشد.

لطفا این محصول را در جای خشک، خنک، دور از نور و در ظرف بسته نگهداری کنید.

زعفران سرگل

جهت راحتی استفاده مشتریان عزیز، فروشگاه اینترنتی صحرافود، زعفران سرگل درجه یک قائنات را در بسته بندی دو گرمی پاکتی با کیفیتی عالی عرضه می نماید. برای مشاهده قیمت زعفران و خرید انواع دیگر لطفا به بخش فروش زعفران فروشگاه اینترنتی صحرافود مراجعه کنید.

برای اطلاع بیشتر از انواع زعفران و خواص آن به مقاله های انواع زعفران و ده خاصیت فوق العاده زعفران در بخش مقالات مراجعه نمایید.

برای راهنمایی درباره خرید زعفران با کیفیت لطفا مقالات زیر را مطالعه نمایید.

راهنمای خرید زعفران اصل

روشهای تقلب در زعفران

مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نوعزعفران سرگل
وزن خالصدو گرم
وزن بسته بندی9.1 گرم
ابعاد بسته بندی10 * 1 سانتیمتر
مدت ماندگاریدو سال
شرایط نگهداریدر جای خشک، خنک، دور از نور و در ظرف بسته نگهداری شود.