زعفران سرگل دو مثقال پلی کریستال

رشته زعفران به بخشهای مختلفی تقسیم می شود. یکی از این بخشها، زعفران سرگل است. در این نوع، بخش ریشه زرد رنگ به کلی حذف و کلاله‌های کاملا قرمز رنگ به‌صورت جدا از هم، زعفران خالص را تشکیل می‌دهند. علاوه بر سرگل، عناوین سرقلم، سرریشه و ممتاز را نیز برای این نوع زعفران بکار می‌برند. با خرید زعفران از نوع سرگل به وزن دو مثقال و در بسته بندی کریستالی از صحرافود از کیفیت آن نهایت استفاده را ببرید و غذای خود را لذیذتر و سفره خود را رنگین تر کنید.
دسترسی: در انبار
شناسه کالا در انبار: SF-S-S04
تاریخ تحویل: 2 تا 4 روز کاری
قیمت قبل: 120,000 (تومان)
112,000 (تومان)

بررسی خرید زعفران سرگل دو مثقال کریستالی

زعفران

زعفران، گیاهی از تیره زنبقیان است. زعفران دارای خواص دارویی و رنگ غذایی فراوانی است. ایران بزرگترین تولید کننده زعفران جهان است. زعفران یکی از گرانترین ادویه های غذایی بر اساس وزن است. زعفران از گذشته های دور در استانهای خراسان رضوی و جنوبی در ایران کشت می شود.

زعفران گیاهی کوچک و چند ساله است. از وسط پیاز یا قاعده ساقه، تعدادی برگ باریک و دراز خارج می‌شوند. از وسط برگ‌ها، ساقه گلدار خارج شده که به یک تا سه گل منتهی می‌شود. گل‌ها دارای ۶ گلبرگ بنفش رنگ هستند. ممکن است در بعضی نژادها به رنگ گلی یا ارغوانی باشند. گل‌ها دارای سه پرچم و یک مادگی هستند. مادگی منتهی به کلالهٔ سه شاخه به رنگ قرمز متمایل به نارنجی است. قسمت مورد استفاده این گیاه، انتهای خامه و کلاله سه شاخه است که به نام زعفران مشهور است. زعفران دارای بوی معطر با طعم کمی تلخ می‌باشد.

خواص دارویی

زعفران دارای خواص دارویی فراوانی است. دم‌نوش زعفران اساساً ضدافسردگی و نشاط‌آور بوده و به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می‌کند. همچنین مدر (ادرار آور) بوده و نتیجتاً برای شست‌وشوی کلیه‌ها و مثانه مفید است. از دیگر خواص دارویی آن تسهیل در هضم غذا، رفع نفخ معده، تسهیل گردش خون و خون‌سازی است. همچنین خاصیت آنتی‌اکسیدانی و نتیجتاً ضد سرطانی نیز دارد.زعفران به جهت ترکیباتی که دارد باعث سرخوشی نیز میگردد..

زعفران به جهت طعم، بو و رنگ زرد خاصی که دارد به وفور در غذاها (به ویژه همراه با برنج)، صنایع شیرینی‌سازی، داروسازی و صنایع غذایی دیگر به مصرف می‌رسد. زعفران را می‌توان به راحتیبه غذاهای مختلف و چای اضافه کرد. عمده‌ترین روش آماده سازی آن، حل کردن در آب گرم است. با وجود قیمت بالای زعفران، حتی مقدار کمی از این ماده‌ی ارزشمند، تأثیر بسیار زیادی بر سلامتی خواهد داشت.

زعفران

زعفران سرگل، فقط شامل کلاله زعفران بدون خامه و بصورت جدا از هم است. علاوه بر سرگل، عناوین سرقلم، سرریشه و ممتاز را نیز برای این نوع زعفران بکار می‌برند. زعفران سرگل، با توجه به کیفیت آن ممکن است عیار رنگدهی متفاوتی داشته باشد. قدرت رنگدهی زعفران سرگل از دیگر انواع زعفران بیشتر است.

زعفران سرگل

لطفا این محصول را در جای خشک، خنک، دور از نور و در ظرف بسته نگهداری کنید.

زعفران سرگل

جهت راحتی استفاده مشتریان عزیز، فروشگاه اینترنتی صحرافود، زعفران سرگل درجه یک قائنات را در بسته بندی دو مثقالی پلی کریستال با قیمت مناسب و کیفیت عالی عرضه می نماید. برای مشاهده قیمت زعفران و خرید انواع دیگر زعفران به بخش فروش زعفران فروشگاه اینترنتی صحرافود مراجعه کنید.

برای مطالعه بیشتر در رابطه با انواع زعفران و خواص آن به مقاله های انواع زعفران و ده خاصیت فوق العاده زعفران در بخش مقالات سایت صحرافود مراجعه نمایید.

مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نوعزعفران سرگل
وزن خالص9.2 گرم
وزن بسته بندی120 گرم
ابعاد بسته بندی15 * 4 * 4 سانتیمتر
مدت ماندگاریدو سال
شرایط نگهداریدر جای خشک، خنک، دور از نور و در ظرف بسته نگهداری شود.