زعفران دسته یک مثقال

زعفران به بخشهای مختلفی تقسیم می شود، یکی از این بخشها، زعفران دسته است. این نوع زعفران شامل کلاله زعفران و خامه زرد رنگ آن بصورت متصل است. با توجه به شکل دسته بندی آن به زعفران دسته(دخترپیچ) معروف است. صحرافود این محصول را با وزن یک مثقال و در بسته بندی پاکتی عرضه می کند.
تولید کننده: صحرافود
دسترسی: در انبار
شناسه کالا در انبار: SF-S-D01
تاریخ تحویل: 2 تا 4 روز کاری
45,000 (تومان)

بررسی زعفران دسته یک مثقال

زعفران

زعفران گران‌ترین ادویه جهان است. قیمت بالای آن به دلیل نوع خاص و حساسیت کار تولید و روند برداشت محصول است. برداشت زعفران به صورت دستی و از گل زعفران انجام می‌شود. از زعفران برای خواص دارویی آن و بهبود خلق وخو و تقویت حافظه استفاده می‌شد. زعفران خواص دارویی و غذایی فراوان دارد

بهترین نوع زعفران زعفرانی است که به آن دختر پیچ می‌گویند یعنی صد درصد طبیعی است و سر ریشه دست نخورده‌است مانند رشته‌ای نخ قرمز است که پایین آن سفید و نیمه بالای آن قرمز است. محصول ارائه شده، زعفران دسته دو گرمی در بسته بندی پاکتی است. این زعفران شامل کلاله کامل زعفران به همراه خامه زردرنگ آن است. قسمت سفید رنگ نیز خواص کامل زعفران و ویتامینهای آنرا دارد.

خواص دارویی

زعفران دارای خواص دارویی فراوانی است. دم‌نوش زعفران اساساً ضدافسردگی و نشاط‌آور بوده و به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می‌کند. همچنین مدر (ادرار آور) بوده و نتیجتاً برای شست‌وشوی کلیه‌ها و مثانه مفید است. از دیگر خواص دارویی آن تسهیل در هضم غذا، رفع نفخ معده، تسهیل گردش خون و خون‌سازی از فواید دیگر آن است. همچنین خاصیت آنتی‌اکسیدانی و نتیجتاً ضد سرطانی نیز دارد. زعفران ویژگی سرخوشی دارد.

زعفران به جهت طعم، بو و رنگ زرد خاصی که دارد به وفور در غذاها (به ویژه همراه با برنج)، صنایع شیرینی‌سازی، داروسازی و صنایع غذایی دیگر به مصرف می‌رسد.

زعفران را می‌توان به راحتی به برنج، غذاهای مختلف و چای اضافه کرد. عمده‌ترین روش آماده سازی آن، حل کردن در آب گرم است. همچنین برای حفظ خاصیت آن می‌توانید از یخ هم استفاده کنید که رنگ و عطر زعفران را بهتر حفظ می‌کند. با وجود قیمت بالای زعفران، حتی مقدار کمی از این ماده‌ی ارزشمند، تأثیر بسیار زیادی بر سلامتی خواهد داشت.

زعفران دسته، این نوع زعفران شامل کلاله زعفران و خامه زرد رنگ آن بصورت متصل است. با توجه به شکل دسته بندی آن به زعفران دسته معروف است.

لطفا این محصول را در جای خشک، خنک، دور از نور و در ظرف بسته نگهداری کنید.

زعفران دسته بهترین نوع زعفران برای مصارف خانگی است. مردم خراسان جنوبی، زعفران دسته را آسیاب کرده و در نوشیدنی ها و غذاها استفاده می کنند.

شکل کامل یک رشته زعفران

جهت راحتی استفاده مشتریان عزیز، فروشگاه اینترنتی صحرافود، زعفران دسته ممتاز را در بسته بندی یک مثقالی و بصورت پاکتی با قیمت مناسب و کیفیت عالی عرضه می نماید. برای خرید انواع دیگر زعفران به بخش زعفران فروشگاه اینترنتی صحرافود مراجعه کنید.

برای اطلاع بیشتر از انواع زعفران و خواص آن به مقاله های انواع زعفران و ده خاصیت فوق العاده زعفران در بخش مقالات مراجعه نمایید.

مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نوعزعفران دسته
وزن خالص4.6 گرم
وزن بسته بندی12 گرم
ابعاد بسته بندی10 * 2 سانتیمتر
مدت ماندگاریدو سال
شرایط نگهداریدر جای خشک، خنک، دور از نور و در ظرف بسته نگهداری شود.