جستجو
همه دسته ها
  Menu Close
  برگشت به فهرست

  مقایسه انواع برنج ایرانی

  مقایسه انواع برنج ایرانی

  خرید برنج و مقایسه انواع برنج ایرانی

  خرید برنج خوب و تشخیص آن این روزها بیشتر از هر زمان دیگری دشوار شده است. با زیاد شدن برنج های وارداتی تقلبی و نامرغوب همچنین برنج پلاستیکی فهمیدن اصالت برنج از قبل مهمتر شده است. وقتی برای خرید برنج به فروشگاه های سراسر کشور مراجعه می کنید با سیل انبوهی از اسامی و انواع برنج ایرانی و خارجی مواجه می شوید. اینجاست که از خودتان می پرسید کدام نوع برنج را باید بخرم؟ معیارهای زیادی برای انتخاب برنج وجود دارد. معیارهایی از قبیل تجربه دیگران، تجریه ای که خود از خرید برنج از دفعات گذشته برایتان به وجود آمده، اینکه عطر و طعم برنج چگونه باشد و از همه مهمتر قیمت آن چقدر باشد. بنابراین پیدا کردن یک برنج خوب و با کیفیت ولی در عین حال با صرفه اقتصادی بسیار دشوار شده است.

  معرفی انواع برنج ایرانی جهت خرید برنج

  برای خرید برنج ایرانی انتخاب های زیادی وجود دارد و تعداد آنها بسیار زیاد است و نمی توان همه آنها را معرفی و بررسی کرد به همین سبب در این مطلب به معروفترین و پرفروشترین انواع برنج ایرانی خواهیم پرداخت. به طور کلی بهترین برنج های ایرانی مورد استقبال در عموم مردم به چهار گروه زیر تقسیم بندی می-شوند:

  • برنج هاشمی
  • برنج طارم
  • برنج صدری
  • برنج علی کاظمی

  برنج هاشمی

  وقتی به خرید برنج ایرانی می اندیشیم حتما یکی از گزینه ها برنج هاشمی خواهد بود. برنج هاشمی یکی از بهترین ها در انواع برنج ایرانی می باشد. کمتر اتفاق می افتد که کسی برنج هاشمی را یک بار طبخ کند و از طعم و عطر آن راضی نباشد. تاریخچه این برنج به استان گیلان برمی گردد که فردی به نام یوسف هاشمی اولین بار این نوع از برنج را در زمین خود کشت کرد. امروزه برنج هاشمی از محبوبیت بالایی در بین ایرانیان برخوردار است. لازم به ذکر است برنج هاشمی در استان های گیلان و مازندران کشت می شود. هنگام خرید برنج هاشمی توجه داشته باشید که این برنج در دو نوع سرد و گرم عرضه می شود که نوع گرم آن مرغوبیت بیشتری دارد.

  برنج هاشمی

  کمتر اتفاق می افتد که کسی برنج هاشمی را یک بار طبخ کند و از طعم و عطر آن راضی نباشد

  برنج طارم

  برنج طارم نیز از دیگر انواع برنج ایرانی می باشد که همواره یکی از انتخاب های مردم برای خرید برنج است. برنج طارم از جمله برنج هایی است که دارای عطر و طعم بی نظیری می باشد و ظاهر آن استخوانی و کشیده می باشد. گفتنی است که برنج طارم نیز در استان های گیلان، مازندران و زنجان کشت می شود و دارای کیفیت های مختلف با اسامی مختلفی از جمله طارم عطری، طارم صدری، سنگ طارم و طارم دم سیاه می باشد. برنج طارم همواره با قیمتی کمتر نسبت به برنج هاشمی در بازار قابل دسترس می باشد و گزینه با صرفه ای از نظر اقتصادی برای خرید برنج می باشد.

  برنح طارم

  برنج طارم از جمله برنج هایی است که دارای عطر و طعم بی نظیری می باشد و ظاهر آن استخوانی و کشیده می باشد

  برنج صدری

  خرید برنج صدری نیز به عنوان یکی از پرفروشترین انواع برنج ایرانی در بازار از محبوبیت زیادی برخوردار است. برنج صدری از نظر پخت یکی از بهترین برنج ها در این زمینه می باشد که طعم بسیار لذیذی نیز دارد. برنج صدری به سه دسته برنج صدری دم زرد، برنج صدری دم قرمز و برنج صدری دم سیاه تقسیم می شود که مرغوبترین آنها دم سیاه می باشد که برنج دودی دم سیاه نیز از همین نوع برنج تولید می شود. همچنین برنج صدری از نظر قیمت ارزانتر از هاشمی و کمی گرانتر از برنج طارم می باشد که گزینه خوبی برای خرید برنج به شمار می رود.

  برنج صدری

  برنج صدری از نظر پخت یکی از بهترین برنج ها در این زمینه می باشد که طعم بسیار لذیذی نیز دارد

  برنج علی کاظمی

  برنج علی کاظمی نیز به عنوان یکی از انواع برنج ایرانی انتخاب خوبی برای خرید برنج می باشد. برنج علی کاظمی هم مانند برنج هاشمی توسط فردی به نام علی کاظمی اولین بار کشت شد. برنج علی کاظمی نسبت به برنج های گفته شده جدیدتر می باشد و چند سالی می شود که وارد بازار شده است. رنگ برنج علی کاظمی تقریبا کرم رنگ است و طعم و عطر دلنشینی دارد. قیمت این برنج نیز متعارف است و برای خرید برنج مناسب می باشد.

  برنج علی کاظمی

  رنگ برنج علی کاظمی تقریبا کرم رنگ است و طعم و عطر دلنشینی دارد

  فروشگاه اینترنتی صحرافود، بزودی برنج ایرانی با کیفیت را با قیمت مناسب به سبد محصولات خود اضافه می کند.

  نظرات
  انصراف از نظر بستن